Wymiana futryny stalowej

Wymiana drzwi zewnętrznych to nie taka prosta sprawa. Zwłaszcza gdy drzwi, które zamierzamy wymienić były na stare futryny. Czy podczas wymiany drzwi należy również zmienić ościeżnice? Metalowe futryny nie jest łatwo wymienić, ale jest to możliwe. Wystarczy znać kilka zasad i postępować zgodnie z nimi. Oto jak wymienić drzwi na stare futryny.

KROK 1

Oczyszczenie oscieżnicy, przygotowanie do demontażu.

KROK 2

Usunięcie starej stalowej ościeżnicy.

KROK 3

Drzwi z futryną po montażu

Montaż drzwi na metalowe futryny

Podczas wymiany drzwi na nowe często pojawia się problem z futrynami. Montaż może okazać się bardzo czasochłonny i drogi. Tym bardziej gdy stare drzwi montowane były na metalowe futryny, zatopione w betonie. Jest to bardzo często spotykana sytuacja w starym budownictwie, a wymiana starych ościeżnic może okazać się pracochłonna i droga. Dlatego warto zastanowić się nad ich pozostawieniem. Jest to problem, z którym boryka się wielu właścicieli mieszkań w blokach. Jak zamontować nowe drzwi, jeśli poprzednie były osadzone na starych, metalowych futrynach? Opcje są dwie. Można wymienić drzwi i zostawić stare futryny. Drugą zaś jest wymiana ościeżnicy metalowej. Ta ostatnia opcja może sprawić jednak wiele problemów, bowiem dość trudno jest usunąć starą ościeżnicę, zakotwioną w ścianie. Wykuwanie ościeżnicy metalowej jest czasochłonne i może wywołać pęknięcia ściany. Dlatego znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wymiana ościeżnicy metalowej za pomocą jej wycięcia.  

Wymiana futryny metalowej w bloku

Jeśli planujecie Państwo wymianę drzwi zewnętrznych do mieszkania w bloku, wymiana futryny metalowej jest koniecznością. Najczęściej drzwi wymieniane są z uwagi na ich uszkodzenia, zużycie czy po prostu utratę funkcjonalności. Dlatego podczas ich zmiany, należy liczyć się także w koniecznością demontażu ościeżnicy. Trudno jest dziś bowiem samodzielnie dopasować nowe skrzydło do starej ościeżnicy. Dzisiejsze nowoczesne drzwi są zupełnie inaczej zaprojektowane niż te sprzed kilkudziesięciu lat. Skutkiem tego mogą być trudności w dopasowaniu nowego skrzydła do istniejących futryn. Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wymiana kompleksowa, wraz z ościeżnicą. Futryn nie trzeba jednak wykuwać, wystarczy je wyciąć. To bezpieczny i skuteczny sposób na ich demontaż. Takie prace powinny być jednak przeprowadzone z dużą ostrożnością i profesjonalnie. Wycięcie futryn należy przeprowadzić na mokro, bowiem w przeciwnym wypadku grozi to zapyleniem mieszkania. Dlatego tego rodzaju prace najlepiej powierzyć profesjonalistom i nie poodejmować ich na własną rękę.

Jak przeprowadzamy demontaż ościeżnicy stalowej?

Dla profesjonalnej firmy montażowej wymiana drzwi i demontaż ościeżnicy metalowej to żaden problem. Ogromne doświadczenie oraz przeszkolenie w tym zakresie sprawiają, że montażyści drzwi uporają się z nimi szybko i sprawnie. Jak wygląda demontaż takiej ościeżnicy? Otóż sama procedura wymiany ościeżnicy jest taka sama dla futryn metalowych i drewnianych. Demontaż ościeżnicy metalowej wymaga specjalistycznego sprzętu i dlatego najlepiej powierzyć ją profesjonalistom. Usuwając metalową futrynę, korzystamy z nowoczesnej szlifierki kątowej z tarczą do cięcia zbrojonego betonu. Narzędzie należy prowadzić w odległości około 1 cm od brzegu futryny. Aby łatwiej było wyjąć wyciętą futrynę, przecinamy szlifierką profil ościeżnicy tuż przy podłodze oraz wycinamy jej fragment u góry. Dzięki temu odgięcie jej boków i wykruszane resztek mocowania jest prostsze. Usunięcie ramy to jednak dopiero początek prac. Powstały na skutek wycięcia ościeżnicy otwór należy następnie dopasować do wymiarów modułowych nowych drzwi, czyli np. 80,90 czy 100. Aby ościeżnica była idealnie dopasowana do otworu, musi on być o około 10 cm szerszy niż wymiar ościeżnicy. Kolejnym krokiem jest osadzenie ościeżnicy w idealnie wypoziomowanej pozycji.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą?

W przypadku wymiany starych drzwi na nowe wraz z wymianą ościeżnicy koszt tej usługi uzależniony jest od zakresu prac, które należy wykonać. Jeśli zdecydujecie się Państwo na wymianę ościeżnicy metalowej na drewnianą, koszt ten będzie inny niż w przypadku kompleksowej wymiany drzwi. Na koszt montażu drzwi zewnętrznych najczęściej składa się cena usługi stolarskiej i ślusarskiej. W przypadku osadzenia drzwi na starych futrynach koszt ten będzie nieco niższy niż w sytuacji gdy prace obejmują demontaż ościeżnicy metalowej i zamontowanie nowej. W celu ustalenia kosztów montażu drzwi zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści wycenią usługę na miarę Państwa oczekiwań.

KROK 1

Oczyszczenie oscieżnicy, przygotowanie do demontażu.

KROK 2

Usunięcie starej stalowej ościeżnicy.

KROK 2

Drzwi z futryną po montażu

Duży wybór drzwi

Posiadamy na miejscu wiele drzwi które klienci mogą fizycznie oglądnąć i przekonać się o ich wysokiej jakości!

Montaż i dowóz

Posiadamy ogromne doświadczenie w transporcie i montażu drzwi dzięki czemu kompleksowo zajmiemy się Twoim zamówieniem!

Gwarancja

Udzielamy gwarancji zarówno na drzwi jak i ich montaż dzięki czemu nasi klienci mogą nie martwić się przez długie lata o swoje drzwi!

Serwis

Prowadzimy zarówno serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny drzwi wszystkich marek. Zapraszamy do kontaktu!

Klamki oraz Zamki

Posiadamy szeroki wybór akcesoriów do drzwi takich jak zamki oraz klamki dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom klientów.

Doractwo

Dzięki zgromadzeniu wieloletniego doświadczenia jesteśmy w stanie doradzić naszym klientom na podstawie ich preferencji.

W naszej ofercie Drzwi marek

Nasze certyfikaty